Po ponad rocznym użytkowaniu obecnych ortez, nastał czas na ich wymianę. Arturek rośnie i specjalistyczne obuwie dopasowane pod stopy z lutego 2020r zaczęły już uwierać.

Ortezy typu DAFO (Dynamic Ankle Foot Orthosis) są nieodłącznym środkiem terapeutycznym od wielu lat i zawsze przygotowuje je nam firma VIGO Ortho. Wraz ze specjalistycznym obuwiem kosztują 5000,00 zł.

Po co Królewiczowi ten sprzęt? Proszę o to informacje ze strony ich producenta 🙂

Orteza DAFO stosowana w celu utrzymania ustabilizowania stopy we właściwym ułożeniu podczas pionizacji i chodu. Jest to dynamiczna orteza stosowana przy niestabilnościach w obrębie stawu skokowego dolnego oraz w przypadkach „odprowadzalnych” deformacji w obrębie stopy. Konstrukcja umożliwia korekcję w płaszczyźnie czołowej, dając jednocześnie swobodny ruch w płaszczyźnie strzałkowej. Poprzez uwolnienie ścięgna Achillesa uzyskujemy wolny ruch w stawie skokowym górnym. Indywidualna korekcja łuków podłużnych i poprzecznych umożliwia odbudowanie prawidłowej architektury stopy.
Orteza DAFO wykonana jest z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów termoplastycznych o różnej grubości, sprężystości i kolorystyce.
Orteza znajduje zastosowanie w przypadku:

  • obniżonego lub wzmożonego napięcia mięśniowego,
  • braku kontroli nerwowo – mięśniowej w obrębie stopy,
  • koślawości lub szpotawości stóp,
  • niestabilności stawu skokowego dolnego,
  • bólów stopy wywołanych męczliwością mięśni.
Side bar