Dziś dzień medyczny 🙂 Rano zameldowaliśmy się w Szpitalu w Dzierżążnie na badaniach, konsultacjach i kontroli. Auć, pobierali krew, brrr.

Następnie pojechaliśmy do Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego w Gdańsku. Arturek ma małe problemy z uzębieniem, dlatego interweniowaliśmy u tczewskiego dentysty z prośbą o pomoc, ponieważ nie chcemy dopuścić do zaniedbań na szerszą skalę. Odesłał nas do Akademii Medycznej, gdyż nie był w stanie przeprowadzić leczenie Królewiczowi – ze względu na problemy zdrowotne, Arturek nie pozwoli na ingerencje narzędzi stomatologicznych. Lekarze z centrum Gdańska również rozłożyli bezradnie ręce i polecili szpital w Gdańsk-Zaspa, oddział stomatologiczny dla dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych, ponieważ leczenie musi odbyć się przy znieczuleniu ogólnym.

Udało się dostać w kolejkę oczekujących w terminie 26.01.2018R G.8:30 (SIC!!!!) Oczywiście dzieci z bólem mogą liczyć na nieco szybszy, kilku miesięczny termin wizyty.

W Poznaniu miał czekać 4,5 roku na terapię toksyną botulinową, co było naszym rekordem cierpliwości. Jak widać terminy oczekiwania są coraz krótsze.

Obawialiśmy się problemów związanych z leczeniem zębów Arturkowi, ale powyższe nas „trochę” przeraża. Pozostaje droga prywatna, dosłownie droga.

Dodaj komentarz
Side bar