20 Lip 2021
Turnus …o yeah
Wrócił Król, niech żyje Król 💪 Efektywny turnus rehabilitacyjny zakończona pełnym sukcesem rehabilitacyjnym, czas na wakacje. Kolejny letni przełom Arturka 🙂
Serdecznie DZIĘKUJĘ za pomoc, która umożliwia uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych.
Koszt: 8400,00 zł
04 Lip 2021
Kolejne badania genetyczne

Mamy to! Po trzech latach czekania na włączenie Arturka do programu badawczego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie we czwartek (01.07.) została pobrana krew Królewiczowi celem badania genetycznego WES.

Co to znaczy? Badanie WES to sekwencjonowanie części kodujących wszystkich znanych (ok. 23 tysięcy) genów człowieka.

A po co to? Tak naprawdę do dziś Arturek nie ma określonej 100% przyczyny swojej choroby i problemów z nią związanych, dlatego nieprzerwanie wraz ze specjalistami próbujemy znaleźć odpowiedź. Wykonanie badania to szansa na postawienie odpowiedniej diagnozy, na wdrożenie skutecznego leczenia, na przewidzenie postępu danej choroby lub na jej cofnięcie dzięki podjętej terapii czy na określenie ryzyka wystąpienia schorzenia wśród członków rodziny.

Przy okazji korzystając z dobrodziejstwa Polskiego Bonu Turystycznego, zostaliśmy w Warszawie przez trzy dni. Piękna jest nasza stolica, jak i cała Polska 🙂

 

27 Cze 2021
Koniec IV klasy

Zakończył się ten dziwny rok szkolny. Podsumowujące Arturek spędził w szkole wraz z całą klasą raptem 1,5 miesiąca. Na szczęście mógł korzystać z lekcji indywidualnych w szkole z nauczycielem wspomagającym, bowiem zajęcia online nie szły mu w ogóle.

Mamy nadzieję, iż od września wróci normalność lekcyjna. Do zobaczenia w Vb SP 10 Tczew 🙂

 

18 Cze 2021
Nakrętki Dla Zdrowia – akcja trwa
Dwu-dniowe on tour Nakrętkowe 💪to około 250kg
O września dalej zbieramy w szkołach i przedszkolach 🙏
Dzięki im.
🤜Katolik Tczew szkoła Podstawowa Rokitki
31 Maj 2021
Turnus rehabilitacyjny w Zabajka 2 w Złotowie po … 7 miesiącach

Jak ciężki jest czas pandemii, widać w wielu aspektach życia, także w tej rehabilitacyjnej. Arturek uczestniczył w wyczekiwanym turnusie w Zabajka 2 w Złotowie po ponad 7-miesięcznej przerwie.

Dawał z siebie wszystko 🙂 Wyraźnie brakowało Mu tych zajęć, a widząc jaki mają pozytywny wpływa na Jego rozwój ciężko i sumiennie pracował. Także wyjątkowo dużo udzielał się … towarzysko.

Jeden z najlepszych turnusów w Jego życiu.

Dziękujemy serdecznie za umożliwienie uczestnictwa, bowiem całość 7600,00 zł została sfinalizowana z 1%.

 

14 Maj 2021
Kolejna terapia toksyną botulinową … i Three-day on tour…

12 maja br ponownie odwiedziliśmy szpital w Dzierżążnie na oddziale rehabilitacji dziecięcej, aby Arturek miał zabieg toksyna botulinową, która znacznie usprawnia Jego chód i stabilizację. Wszystko poszło perfekcyjnie, a po zabiegu wciąż otumaniony znieczuleniem i wymagający noszenia na rękach przez Tatę, Arturek konicznie musiał zamienić kilka słów z Jezuskiem w szpitalnej kaplicy.

Nazajutrz pojechaliśmy odebrać nowe ortezy wraz z obuwiem (4 tyś zł) do Gdyni. Ortho VIGO przygotowuje Arturkowi ten specjalistyczny komplet od początku. Zawsze jesteśmy zadowoleni z obsługi i jakości produktu, co jest mega ważne, bowiem korzystać będzie z niego przez prawie rok.  Po uwolnieniu napięcia z nóg, ortezy w znacznym stopniu usprawnią Arturka.

Wszystko zaplanowane super ułożyło się w czasie, bowiem od niedzieli zaczynamy kolejną „przygodę” w Zabajka 2.

W czasie ww podróży odbieraliśmy zebrane dla Arturka nakrętki z Wiśliny, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku i Przedszkola Jarzębinka w Tczewie.\

Takie Three-day on tour…

28 Kwi 2021
DZIĘKUJĘ
Kochani, serdecznie Dziękuję🙏 za Wasz 1% z przeznaczeniem na moją rehabilitację. Obiecuję, że skrzętnie skorzystam z pomocy👈
Jestem SILNY💪.
👉W ten wirtualny sposób chcę uścisnąć dłoń Każdemu z WAS i osobiście podziękować.
Najlepszą inwestycją jest wkład w zdrowie – DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE MOIMI PRZYJACIÓŁMI❤💚❤💚
10 Kwi 2021
Hipoterapia

Od wielu lat Arturek korzysta z zajęć hipoterapii w Ośrodku Hucułek w Szczerbięcinie.

Dziś po krótkiej przerwie covidowej wrócił na zajęcia. Po raz pierwszy dosiadł jednego z większych koni – DOPINGA.

Obaj przypadli sobie do gustu 😉

03 Kwi 2021
Wielkanoc 2021

To kolejne święto w czasie pandemii covid-19, mamy nadzieję, że ostatnie, WIELKANOC, czyli śmierć i zmartwychwstanie JEZUSA CHRYSTUSA. Niechaj symbolem niech będzie Jezus umierający na krzyżu i … jajka, które oznaczają nowe, lepsze życie.

Kiedy Wielka Noc nastanie,
życzę Wam na Zmartwychwstanie
dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości
w dobrym sercu, w jasnej duszy
i niech wszystkie żale zagłuszy.

WIELKI PIĄTEK w tym roku ma tez inny symboliczny wymiar, bowiem przypada rocznica śmierci papieża Polaka JANA PAWŁA II, dla wielu z nas największego autorytetu pośród naszych rodaków. Papież zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21. 37 w wieku 84 lat.

30 Mar 2021
Czas na nowe ortezy

Po ponad rocznym użytkowaniu obecnych ortez, nastał czas na ich wymianę. Arturek rośnie i specjalistyczne obuwie dopasowane pod stopy z lutego 2020r zaczęły już uwierać.

Ortezy typu DAFO (Dynamic Ankle Foot Orthosis) są nieodłącznym środkiem terapeutycznym od wielu lat i zawsze przygotowuje je nam firma VIGO Ortho. Wraz ze specjalistycznym obuwiem kosztują 5000,00 zł.

Po co Królewiczowi ten sprzęt? Proszę o to informacje ze strony ich producenta 🙂

Orteza DAFO stosowana w celu utrzymania ustabilizowania stopy we właściwym ułożeniu podczas pionizacji i chodu. Jest to dynamiczna orteza stosowana przy niestabilnościach w obrębie stawu skokowego dolnego oraz w przypadkach „odprowadzalnych” deformacji w obrębie stopy. Konstrukcja umożliwia korekcję w płaszczyźnie czołowej, dając jednocześnie swobodny ruch w płaszczyźnie strzałkowej. Poprzez uwolnienie ścięgna Achillesa uzyskujemy wolny ruch w stawie skokowym górnym. Indywidualna korekcja łuków podłużnych i poprzecznych umożliwia odbudowanie prawidłowej architektury stopy.
Orteza DAFO wykonana jest z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów termoplastycznych o różnej grubości, sprężystości i kolorystyce.
Orteza znajduje zastosowanie w przypadku:

  • obniżonego lub wzmożonego napięcia mięśniowego,
  • braku kontroli nerwowo – mięśniowej w obrębie stopy,
  • koślawości lub szpotawości stóp,
  • niestabilności stawu skokowego dolnego,
  • bólów stopy wywołanych męczliwością mięśni.
Side bar