art

LINKI
<< Start < Previous [1] 2 Next > End >>
Miniaturka/Logo Adres strony / Opis

http://www.lgft.pl

Oficjalna strona LGFT. Fani Lechii Gdańsk i oddani Przyjaciele naszej rodziny. Wielokrotnie uczestniczyliśmy razem w akcjach charytatywnych oraz imprezach promujących sport i kibicowanie w naszym mieście. Reprezentują bardzo duży przedział wiekowy, lecz wspólne zainteresowanie łączy pokolenia. Zawsze wierni zasadom. Dlaczego? Wierność jest istotą honoru.


http://huculek.pl/

Rewelacyjny ośrodek Hipoterapii HUCUŁEK w Szczerbięcinie jest położony niedaleko Tczewa. Oferuje usługi nie tylko związane z rehabilitacją dzieci, ale również zaprasza do rekreacyjnego spędzenia czasu z tymi wspaniałymi zwierzętami. Zaangażowanie i fachowość Pani Ani oraz Personelu jest gwarancją wysokiej jakości przeprowadzonych zajęć.


http://www.vojta.com.pl

Prof. Vaclav Vojta, czeski neurolog dziecięcy, obserwował przez wiele lat rozwój ruchowy noworodków oraz niemowląt pracując w jednej z praskich klinik dziecięcych. Terapia odruchową lokomocją wg Vojty polega na odruchowym wyzwalaniu prawidłowych wzorców lokomocji. Rolą fizjoterapeuty po skierowaniu dziecka na terapię przez lekarza, jest ustalenie głównego problemu dziecka, określenie pierwszego celu jej prowadzenia oraz co najważniejsze dobór programu ćwiczeń. Kluczem dla powodzenia rehabilitacji metodą Vojty są RODZICE, na których spoczywa obowiązek jej systematycznego prowadzenia. Rozwiązywanie technicznych problemów ćwiczeń należy do fizjoterapeutyhttp://www.ndt-bobath.pl/ - Metoda NDT-Bobath została stworzona w latach 40 XXw. przez Bertę i Karla Bobath. Od tego czasu jest stosowana na całym świecie, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pierwszy kurs w Polsce odbył się w 1988r. Poprowadziły go Mary Quinton - fizjoterapeutka wraz z lekarką Elsbeth Koeng (Szwajcaria), które opracowały Metodę NDT-Bobath dla niemowląt. W Polsce Metoda NDT-Bobath stosowana jest z powodzeniem dla wcześniaków, niemowląt i dzieci starszych z zespołami neurologicznymi, ortopedycznymi, genetycznymi oraz prezentujacymi opóźnienia w rozwoju.


http://www.szpital-bartoszyce.pl

Zakładka ODDZIAŁU REHABILITACJI DZIECIĘCEJ I TERAPII MATKI W oddziale hospitalizują się dzieci z grupy ryzyka okołoporodowego, urodzone z niską punktacją Appgar, w zamartwicy oraz inne wymagające usprawniania. Jeżeli terapię rozpoczyna się odpowiednio wcześnie i prowadzi ją systematycznie, ma ona szansę zakończyć się w pierwszym roku życia, lub kiedy dziecko zacznie chodzić. Na oddziale pacjent może przebywać wraz z matką, ojcem, lub opiekunem prawnym. Leczeniem i terapią “obejmujemy” dzieci z terenu całego kraju. Oferowana praca metodami: NDT – Vojta oraz NDT Bobatch, a także: ćwiczenia ogólnorozwojowe, terapię logopedyczną , terapię zabawą , zabiegi fizykoterapeutyczne (okłady parafinowe, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, hydroterapia i in.).


http://www.stobno.pl

Ośrodek Hipoterapi i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych usytuowany jest pośród lasów, co jest jego atutem ze względu na panujący tam mikroklimat, spokój, piękna przyrodę i cisze. Budynki są w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich (tzn. oporęczowane podjazdy oraz platforma schodowa). Szeroka oferta zabiegów terapeutycznych realizowanych w bloku przedpołudniowym i popołudniowym. Zabiegi przeprowadzane są przez wyspecjalizowaną kadrę w tym: fizjoterapeuci, hipoterapeuci, fizykoterapeuci, terapeuci zajęciowi, hydroterapauci, masażyści, logopedzi, pedagodzy, psycholodzy itd.


http://www.dzieciom.pl/15223

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą otacza opieką dzieci chore i niepełnosprawne z terenu całej Polski, a także placówki afiliacyjne: lecznicze, opiekuńcze i wychowawcze. Działalność Fundacji polega w głównej mierze na gromadzeniu funduszy z przeznaczeniem na przeprowadzanie trudnych operacji, drogiego leczenia, długotrwałych rehabilitacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom małych podopiecznych, w ramach Fundacji powstał Ośrodek Rehabilitacji AMICUS. Podstrona przypisana jest Arturkowi.


http://zabajka.home.pl/

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 położony jest w Złotowie nad jeziorem Zaleskim (35 km od Piły) woj. wielkopolskie. Zajmuje się organizowaniem czternastodniowych turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych (z opiekunami) z terenu całego kraju oraz z zagranicy. Pacjentami Zabajki 2 są dzieci i młodzież ze wszelkimi dysfunkcjami układu nerwowego tj. mózgowe porażenie dziecięce, stany pourazowe, choroby metaboliczne, genetyczne, upośledzenia umysłowe i inne.


http://www.pcpr.tczew.pl/

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie
znajduje sie przy ulicy Wojska Polskiego 6 i otwarte jest w godzinach: od poniedziałku do środy w godz. 7:30-15:30; w czwartek w godz. 7:30-17:00; w piątek w godz. 7:30-14:00
Obsługa interesantów w godzinach: od poniedziałku do środy w godz. 8:00-14:00; w czwartek w godz. 7:30-17:00; w piątek w godz. 8:00-13:00

tel. \\\\\\\\ fax.: +48 058 532 07 84
tel. \\\\\\\\ fax.: +48 058 530 44 40

 


http://niepelnosprawni.powiat.tczew.pl/
 

http://www.niepelnosprawni.pl/

www.niepelnosprawni.pl stworzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest największym serwisem informacyjnym w Polsce poruszającym tematykę niepełnosprawności. Serwis działa od lutego 2003 r.

<< Start < Previous [1] 2 Next > End >>
Free thumbnail preview by Thumbshot.de