art

Nakręceni
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Rosa
sobota, 26 listopada 2016 20:04

NAKRĘCENI, to grupa ludzi, którzy bezinteresownie włączyli się w akcję zbierania nakrętek dla Arturka Rosy. Ich motto  "Łączmy siły - czeka dziecko, pragnące biegać!!!"

To fantastyczni ludzie, a zasięg grupy sięga całej Polski.

Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną porcję nakrętek, którą przetransportował znany Emisariusz :)

Dziękujemy!


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Szpitalny wikt
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Rosa
wtorek, 22 listopada 2016 19:38

Cztery noce spędzone w szpitalu tczewskim zakończone - dziś czeka Go błogi sen w domku. Jak u Alfreda Hitchcock'a zaczęło się gwałtownie, w pt o 22:00, a potem było już tylko gorzej. Po godzinnej wewnętrznej walce, Arturek miał jednolity, blado-szary kolor twarzy, dosłownie nie można było wyróżnić ust. Słaniał się półprzytomny z prośbą w drżącym głosie: "Do lekarza"

To drugi tegoroczny tak długi pobyt Arturka na oddziale dziecięcym. Wpierw długotrwała gorączka w marcu, a teraz nieustające bóle brzucha i towarzyszące temu dolegliwości jelitowe.

Nie ma już "normalnych" chorób, że każda kończy się szpitalem?

Oczywiście, w każdej sytuacji znajdujemy plusy, los jest sprawiedliwy przecież. Tym razem to kompleksowe badania w kierunku zgłaszanych dolegliwości sercowych, jutro jeszcze echo serca. O skali zaawansowanych dociekań niech świadczy fakt, że krew do badań pobierano Arturkowi cztery razy.

Personel szpitala w Tczewie na oddziale dziecięcym to świetni fachowcy, ale przede wszystkim empatyczni, wielce pomocni ludzie. Dziękujemy za udzieloną pomoc i opiekę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
850kg!!! To musi robić wrażenie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Rosa
środa, 16 listopada 2016 19:11

Wczorajszego wieczoru Arturek był jak co wtorek na rehabilitacji u Magdy w Pruszczu Gdańskim, natomiast tata skorzystał z okazji bliskości centrum dystrybucji nakrętek Polska Północna na Morenie i w pożyczony z firmy Auto Wit Kujach samochód dostawczy zapakował, bagatela, 500 kg tego surowca. Dziś zaś dorzuciliśmy zmagazynowane wcześniej worki i w sile/uwaga/ 850 kg ruszyły w swoją przetwórczą drogę na złomowiec.

Prawie toooonaaaa :)

To się nazywa siła w jedności, bowiem na wagowy gabaryt transportu składały się pojedyncze nakrętki zabrane w drodze do szkoły, pracy czy też podczas spaceru, a także woreczki oraz worki i wory zebrane wspólnymi siłami przez podopiecznych z zaprzyjaźnionych ośrodków przedszkolno-szkolnych i to nie tylko w Tczewie.

WSZYSTKIM WAM dziękujemy i potwierdzamy, że zbiórka trwa nieprzerwanie.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Terapia w Dzierżążnie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Rosa
wtorek, 08 listopada 2016 18:20

"Spastyczność to zaburzenie ruchowe charakteryzujące się wzmożonym napięciem mięśniowym w wyniku odhamowania odruchu na rozciąganie w przebiegu uszkodzenia ośrodkowego motoneuronu. Toksyna botulinowa jest jedną z metod w kompleksowym leczeniu spastyczności, w którym podstawą jest leczenie usprawniające - rehabiltacja (m.in. fizjo- i fizykoterapia)."*

Dziś Arturek poddał się tej terapii w Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Dzierżążnie - w mięśnie łydek otrzymał 8 zastrzyków. Bolało jak diabli, ale to ważna terapia, bowiem pozwala to na chodzenie całą stopą i niezwykle pozytywnie wpływa na podatność usprawniania przez rehabilitantów. Super, że był z nami Dziadek, zawsze jest z Nim raźniej i bezpieczniej :)

Od października 2014r podlega pod program terapeutyczny, dlatego regularnie odbywamy wizyty w tymże szpitalu.

Zaletą działania toksyny botulinowej jest jej wybiórcze działanie ograniczone do mięśnia, do którego została podana. Nie wywołuje, więc objawów ubocznych i nie wpływa na funkcje innych (także zdrowych) mięśni.

Tym razem doktor prowadząca nie zaleciła gipsowania nóg, więc po krótkiej przerwie "zabajkowej" ruszamy z kopyta na rehabilitacji stacjonarnej.

THIS IS A WAR FOR THE HEALTH!

*Lance JW. Disordered muscle tone and movement. Clin Exp Neurol 1981; 18: 27-35.
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
18nasty raz w Zabajce_2
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Rosa
czwartek, 03 listopada 2016 19:22

Uwierzyć się nie chce, że Arturek był w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 po raz ... osiemnasty.

Wow.

W życiu nie byłoby nas stać na rehabilitację Arturka w tak specjalistycznym ośrodku, aż tyle razy. To dzięki wspaniałomyślności wielu wspaniałych ludzi, za co jesteśmy po stokroć_miliony_milionów razy wdzięczni.

Wielokrotnie wspominaliśmy, iż jedynym "lekiem" dla naszego Synka są regularne zajęcia, zarówno logopedyczno-psychologicznych, jak i wspomagające rozwój ruchowy.

To tak w skrócie, bowiem szerzej to każda wykonywana czynność jest wynikiem nauki, ćwiczeń i wielokrotnych powtórzeń.

Niewątpliwie my nauczyliśmy się cierpliwości :)

Arturek nie miałby żadnych szans na obecny poziom rozwoju bazując na ofercie państwowej. Absolutnie ŻADNYCH.

Dziękujemy z całego serca ....

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Pamiętamy cały czas...
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sebastian Rosa
wtorek, 01 listopada 2016 18:22

Dzień Wszystkich Świętych jest wyjątkowo melancholijnym dniem każdego roku. Wspominamy naszych najbliższych, którym dane było zejść z piedestału życia i to najczęściej zdecydowanie za szybko.

Babcia Krysia powinna wciąż cieszyć się życiem, cieszyć się rodziną, żyć radością wnuczek i wnuka. Babci Krysi brakuje nam każdego dnia, Jej radości, poczucia humoru, porad....

Tęsknimy

Wiemy, że patrzy na nas z nieba, wraz z PraBabcią Anią, lecz zdecydowanie chcielibyśmy mieć Je obie przy naszym boku na ziemi.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 
Strona 8 z 74