Trwa okres rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Podatnicy mogą także w tym roku skorzystać z prawa do dysponowania 1% z podatku dochodowego. Doskonałym beneficjantem jest 3-letni Arturek Rosa z Tczewa.

http://tczew.naszemiasto.pl/arturek_rosa pisze Sebastian Dadaczyński na łamach Dziennika Bałtyckiego/Tczewskiego

Arturek ma encefalopatię o nieustalonej etiologii pod postacią opóźnienia we wszystkich sferach, co w skrócie oznacza „wiemy, że jest źle, nie wiemy dlaczego” – to słowa pani doktor z Akademii Medycznej w Gdańsku. Wszystkie dotychczasowe badania, w tym wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w Klinice Chorób Metabolicznych nie dały jednoznacznej odpowiedzi. Obecnie czeka na wyniki badań genetycznych, które przeprowadzone były w grudniu ur.
Jedyną szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest rehabilitacja, z której skrzętnie korzysta. Państwowe możliwości są istotne, ale bardzo skromne, więc zbieramy fundusze na prywatne turnusy (koszt każdego 5 000,00 zł) oraz spotkania ze specjalistami i rehabilitantami (koszty oscylują pomiędzy 50 – 150 zł) – wyjaśnia Sebastian Rosa, tata Arturka. Sami nie jesteśmy zebrać tych olbrzymich kwot, więc o pomoc zwracamy się do najbliższej rodziny, przyjaciół, kolegów i koleżanek oraz do ludzi o wielkim sercu, którzy skłonni są wesprzeć naszego Synka i wziąć udział w jego rehabilitacji.

Przekazać 1% podatku można w łatwy sposób – wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, należy wpisać KRS: 0000037904. W pozycji informacje uzupełniające trzeba uszczegółowić cel, na jaki chcemy przekazać swój jeden procent podatku. Tu należy wyraźnie wpisać: 15223, ROSA, ARTUR.

Chłopiec ma olbrzymią szansę dogonić rówieśników, stara się i walczy o to z całej siły, jego rodzice doświadczają tego codziennie. Efekty są widoczne. Każdorazowa wizyta na turnusie przynosi ze sobą kolejną umiejętność, obecnie Arturek jest na etapie doskonalenia chodzenia. Nie mówi jeszcze wiele, choć ze zrozumieniem powie tata, mama, baba 😉 Czekaliśmy na to prawie 3 lata – dodaje ojciec.

Szczegóły można znaleźć na www.arturek.net

Wszelkie darowizny finansowe gromadzone są na koncie Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

nr 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

W tytule przelewu należy wyraźnie wpisać: 15223, ROSA, ARTUR

Dodajmy, że wcześniej pisaliśmy już o Arturku, który mimo swojej choroby, potrafił podzielić się z innymi. Przed Bożym Narodzeniem obdarował prezentami rodzinę z Morzeszczyna.

Dodaj komentarz
Side bar