Rozliczenie PIT od osoby fizycznej – TERAZ – Zrobi to za nas urząd, i jeśli nie wniesiemy modyfikacji, to automatycznie zostanie ono zaakceptowane. To wszystko – drogą elektroniczną. Trzeba jednak pamiętać – jeśli chcemy przekazać 1 proc. na organizację pożytku publicznego – to zeznanie trzeba zmodyfikować.

Pomysł jest super, bowiem żyjemy w czasach, gdzie przez internet można załatwić wszystko. PROSIMY Was Kochani, abyście dalej wspierali Arturka – stąd zalogujcie się i zmodyfikujcie swój pit o 1% dla KRS0000037904 Cel: Artur Rosa 15223

1% Dla Arturka

Szczegóły poniżej:

PIT-37 i PIT-38 – kiedy nic nie robimy

W przypadku zeznań PIT-37 i PIT-38 można z zeznaniem nic nie robić – wtedy, z upływem terminu do składania zeznań rocznych (w tym roku to 30 kwietnia), zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane.

Możliwość rocznego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczy podatników rozliczających się: indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Można zeznanie odrzucić

Jeśli odrzucimy zeznanie przygotowane przez KAS, rozliczymy się z fiskusem samodzielnie.

Zeznanie można też zmodyfikować

Zeznanie przygotowane przez KAS można też zmodyfikować lub uzupełnić o dane, których nie ma KAS i następnie je zaakceptować. Dotyczy to szczególnie rozliczenia ulg i przekazania 1 procenta dochodu na organizacje pożytku publicznego.

Rozliczenie ulg i jednego procenta

Modyfikacja dotyczyć może rozliczenia ulg, albo przekazania 1 proc. podatku na organizację pożytku publicznego.

Z wypełnionym PIT-em będzie można zapoznać się na Portalu Podatkowym od 15 lutego do 30 kwietnia. Ewentualnego zwrotu podatku będziemy mogli się natomiast spodziewać po około 45 dniach. W przypadku papierowej deklaracji, fiskus ma na to 90 dni.

 

za https://www.polskieradio24.pl/42/276/Artykul/2240510,PIT-2019-fiskus-obliczy-nasz-podatek-Co-z-odliczeniem-1-procenta

Side bar