27 Lis 2016
1% z podarku. Zakończono księgowanie.

Niezwykle miło nam Państwa poinformować, iż Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą zaksięgowała na koncie Arturka wpływy z tytułu 1% z zapłaconego podatku za rok 2015r.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i wzruszeni, bowiem dzięki Państwa decyzji o przekazaniu tego „procenta”, zebraliśmy tak bardzo potrzebne pieniądze na rehabilitację w kolejnym roku. To ogromny zastrzyk finansowy, w szczególności pomagający sfinansować turnusy rehabilitacyjjne (koszt jednego to ponad 5 tyś zł)

Nie bylibyśmy w stanie uzbierać tej kwoty we własnym zakresie, a wiecie doskonale, że rehabilitacja jest kluczem do sukcesu, stąd tak wielka jest nasza wdzięczność.

Przekazując 1% z już zapłaconego podatku, nie wydajecie Państwo żadnej złotówki dodatkowo. Decydujecie, dla kogo zostanie przekazana ta kwota. Nie ukrywamy, że będziemy zabiegali o taką samą decyzję już od stycznia 2017r. 🙂

Nie widzimy danych identyfikacyjnych osób, które przekazały 1% podatku dla naszego Rycerza, natomiast wskazane są urzędy skarbowego, z których te pieniądze zostały przelane: Tczew, Pruszcz Gdański, Gdańsk, Gdynia, Kraków Prądnik, Poznań-Grunwald, Poznań-Jeżyce, Poznań-Winogrady, Braniewo, Elbląg, Gostyń, Jelenia Góra, Kartuzy, Koło, Kościerzyna, Leszno, Lębork, Malbork, Nowy Targ, Olkusz (&Tczew Jedna Krew), Olsztyn, Pruszków, Starogard Gdański, Świecie, Warszawa-Bemowo, Warszawa-Wawer

Dziękujemy z całego serca.

 

26 Lis 2016
Unia Tczew pomaga Arturkowi. Dziękuję

Serwis www.unia.tczew.pl : „W dniu 94-tych urodzin KKS Unia Tczew zakończyły się aukcje charytatywne, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitacje 6-letniego Arturka Rosa. Uzbierano 162,50 zł, a najdroższy okazał się proporczyk 50-lecia Unii, który kupiono za 51 zł. Dziękujemy!”

Unia Tczew po raz kolejny organizuje akcję dla naszego Synka. Już od ponad 6 lat są kibicami w Jego meczu o zdrowie. Dziękujemy z całego serca.

26 Lis 2016
Nakręceni

NAKRĘCENI, to grupa ludzi, którzy bezinteresownie włączyli się w akcję zbierania nakrętek dla Arturka Rosy. Ich motto  „Łączmy siły – czeka dziecko, pragnące biegać!!!”

To fantastyczni ludzie, a zasięg grupy sięga całej Polski.

Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną porcję nakrętek, którą przetransportował znany Emisariusz 🙂

Dziękujemy!


22 Lis 2016
Szpitalny wikt

Cztery noce spędzone w szpitalu tczewskim zakończone – dziś czeka Go błogi sen w domku. Jak u Alfreda Hitchcock’a zaczęło się gwałtownie, w pt o 22:00, a potem było już tylko gorzej. Po godzinnej wewnętrznej walce, Arturek miał jednolity, blado-szary kolor twarzy, dosłownie nie można było wyróżnić ust. Słaniał się półprzytomny z prośbą w drżącym głosie: „Do lekarza”

To drugi tegoroczny tak długi pobyt Arturka na oddziale dziecięcym. Wpierw długotrwała gorączka w marcu, a teraz nieustające bóle brzucha i towarzyszące temu dolegliwości jelitowe.

Nie ma już „normalnych” chorób, że każda kończy się szpitalem?

Oczywiście, w każdej sytuacji znajdujemy plusy, los jest sprawiedliwy przecież. Tym razem to kompleksowe badania w kierunku zgłaszanych dolegliwości sercowych, jutro jeszcze echo serca. O skali zaawansowanych dociekań niech świadczy fakt, że krew do badań pobierano Arturkowi cztery razy.

Personel szpitala w Tczewie na oddziale dziecięcym to świetni fachowcy, ale przede wszystkim empatyczni, wielce pomocni ludzie. Dziękujemy za udzieloną pomoc i opiekę.

16 Lis 2016
850kg!!! To musi robić wrażenie

Wczorajszego wieczoru Arturek był jak co wtorek na rehabilitacji u Magdy w Pruszczu Gdańskim, natomiast tata skorzystał z okazji bliskości centrum dystrybucji nakrętek Polska Północna na Morenie i w pożyczony z firmy Auto Wit Kujach samochód dostawczy zapakował, bagatela, 500 kg tego surowca. Dziś zaś dorzuciliśmy zmagazynowane wcześniej worki i w sile/uwaga/ 850 kg ruszyły w swoją przetwórczą drogę na złomowiec.

Prawie toooonaaaa 🙂

To się nazywa siła w jedności, bowiem na wagowy gabaryt transportu składały się pojedyncze nakrętki zabrane w drodze do szkoły, pracy czy też podczas spaceru, a także woreczki oraz worki i wory zebrane wspólnymi siłami przez podopiecznych z zaprzyjaźnionych ośrodków przedszkolno-szkolnych i to nie tylko w Tczewie.

WSZYSTKIM WAM dziękujemy i potwierdzamy, że zbiórka trwa nieprzerwanie.

 

Refundacja wydatków dotyczy…

Informacja administracyjna ze strony www.dzieciom.pl

Załącznik Nr 1 do Porozumienia

WYKAZ WYDATKÓW W RAMACH POMOCY SPOŁECZNEJ:

Do wydatków przeznaczonych na pokrycie kosztów diagnostyki, leczenia i rehabilitacji Podopiecznego, zalicza się koszty związane z:

 1. turnusami rehabilitacyjnymi, wyjazdami zdrowotnymi,
 2. rehabilitacją ruchową, zajęciami usprawniającymi, zabiegami leczniczymi, terapią psychologiczną i psychoterapią, terapią logopedyczną, neurologopedyczną, innymi terapiami stymulującymi rozwój Podopiecznego;
 3. lekarstwami przyjmowanymi na stałe i doraźnie, szczepionkami, suplementami diety;
 4. protezami;
 5. operacjami, pobytami w szpitalach (także dla osoby towarzyszącej), wizytami u specjalistów;
 6. sprzętem rehabilitacyjnym, medycznym, ortopedycznym, wózkami spacerowymi;
 7. środkami: higienicznymi, pielęgnacyjnymi, a w niezbędnym zakresie także środkami czystości;
 8. transportem Podopiecznego w celach diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych (niezbędne potwierdzenie w formie pieczęci placówki leczniczej lub specjalisty – pieczęć na odwrocie faktur/rachunków/biletów przejazdowych, albo dowodu księgowego lub zaświadczenia potwierdzającego odbycie leczenia/rehabilitacji w terminie, którego dotyczy transport Podopiecznego);
 9. obuwiem: ortopedycznym, profilaktycznym;
 10. likwidacją barier architektonicznych, zakupem ramp podjazdowych, schodołazów, podnośników, szyn podjazdowych, wind, jeżeli część kosztów pokrywa PCPR, PFRON, MOPS lub zalecone zostały przez kompetentne w tym zakresie osoby, tj.: lekarza, psychologa, terapeutę, instruktora, pedagoga, społecznego opiekuna środowiskowego (niezbędne pisemne zaświadczenie od specjalisty);
 11. zakupem sprzętu komputerowego, akcesoriów komputerowych i oprogramowania, jeżeli część kosztów pokrywa PCPR, PFRON, MOPS lub zostały zalecone przez kompetentne w tym zakresie osoby, tj.: lekarza, psychologa, terapeutę, instruktora, pedagoga, społecznego opiekuna środowiskowego (niezbędne pisemne zaświadczenie od specjalisty);
 12. sprzętem sportowym typu bieżnia, rower, trampolina itp., zalecanym przez kompetentne w tym zakresie osoby, tj.: lekarza, psychologa, terapeutę, instruktora, pedagoga, społecznego opiekuna środowiskowego (niezbędne pisemne zaświadczenie od specjalisty);
 13. zakupem zwierząt do terapii, a także ich utrzymaniem i szkoleniami, zaleconym przez kompetentne w tym zakresie osoby, tj.: lekarza, psychologa, terapeutę, instruktora, pedagoga, społecznego opiekuna środowiskowego (niezbędne pisemne zaświadczenie od specjalisty);
 14. specjalistycznymi dietami (np. bezglutenową, bezmleczną);
 15. pomocami dydaktycznymi, edukacją Podopiecznego (w tym opłatami za przedszkole, studia, kursy podnoszące kwalifikacje Podopiecznego);
 16. usługami opiekuńczymi.
 • 2.
 1. Do wydatków przeznaczonych na pokrycie kosztów poprawy warunków socjalno-bytowych Podopiecznego, zalicza się koszty związane z poprawą bytu materialnego, zdrowia i higieny Podopiecznego, o ile związane są z zaspokajaniem indywidualnych potrzeb Podopiecznego, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (t. j. Dz. z 2013 r. poz.182 ze zm.).
 2. Zgodnie z w/w ustawą o pomocy społecznej, pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa, mającą na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości. Pomoc społeczna wspiera osoby i rodziny w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwia im życie            w warunkach odpowiadających godności człowieka. Pomocy społecznej udziela się osobom i rodzinom        w szczególności z powodu: ubóstwa; sieroctwa; bezdomności; bezrobocia; niepełnosprawności; długotrwałej lub ciężkiej choroby; przemocy w rodzinie; (…) potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności; bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza       w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych (…).
 3. Wydatki wskazane w ust. 1, których kwota przekracza jednorazowo 500, 00 zł, należy zgłaszać do Centrum Charytatywnego „Koniczynka” w formie pisemnego podania o refundację, w celu uzyskania akceptacji Zarządu Fundacji na całościowy bądź częściowy zwrot kosztów. Dopiero po uzyskaniu akceptacji Zarządu Fundacji, można przesyłać odpowiednie dokumenty potwierdzające dokonanie zgłoszonego wydatku.
08 Lis 2016
Terapia w Dzierżążnie

„Spastyczność to zaburzenie ruchowe charakteryzujące się wzmożonym napięciem mięśniowym w wyniku odhamowania odruchu na rozciąganie w przebiegu uszkodzenia ośrodkowego motoneuronu. Toksyna botulinowa jest jedną z metod w kompleksowym leczeniu spastyczności, w którym podstawą jest leczenie usprawniające – rehabiltacja (m.in. fizjo- i fizykoterapia).”*

Dziś Arturek poddał się tej terapii w Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Dzierżążnie – w mięśnie łydek otrzymał 8 zastrzyków. Bolało jak diabli, ale to ważna terapia, bowiem pozwala to na chodzenie całą stopą i niezwykle pozytywnie wpływa na podatność usprawniania przez rehabilitantów. Super, że był z nami Dziadek, zawsze jest z Nim raźniej i bezpieczniej 🙂

Od października 2014r podlega pod program terapeutyczny, dlatego regularnie odbywamy wizyty w tymże szpitalu.

Zaletą działania toksyny botulinowej jest jej wybiórcze działanie ograniczone do mięśnia, do którego została podana. Nie wywołuje, więc objawów ubocznych i nie wpływa na funkcje innych (także zdrowych) mięśni.

Tym razem doktor prowadząca nie zaleciła gipsowania nóg, więc po krótkiej przerwie „zabajkowej” ruszamy z kopyta na rehabilitacji stacjonarnej.

THIS IS A WAR FOR THE HEALTH!

*Lance JW. Disordered muscle tone and movement. Clin Exp Neurol 1981; 18: 27-35.
03 Lis 2016
18nasty raz w Zabajce_2

Uwierzyć się nie chce, że Arturek był w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 po raz … osiemnasty.

Wow.

W życiu nie byłoby nas stać na rehabilitację Arturka w tak specjalistycznym ośrodku, aż tyle razy. To dzięki wspaniałomyślności wielu wspaniałych ludzi, za co jesteśmy po stokroć_miliony_milionów razy wdzięczni.

Wielokrotnie wspominaliśmy, iż jedynym „lekiem” dla naszego Synka są regularne zajęcia, zarówno logopedyczno-psychologicznych, jak i wspomagające rozwój ruchowy.

To tak w skrócie, bowiem szerzej to każda wykonywana czynność jest wynikiem nauki, ćwiczeń i wielokrotnych powtórzeń.

Niewątpliwie my nauczyliśmy się cierpliwości 🙂

Arturek nie miałby żadnych szans na obecny poziom rozwoju bazując na ofercie państwowej. Absolutnie ŻADNYCH.

Dziękujemy z całego serca ….

01 Lis 2016
Pamiętamy cały czas…

Dzień Wszystkich Świętych jest wyjątkowo melancholijnym dniem każdego roku. Wspominamy naszych najbliższych, którym dane było zejść z piedestału życia i to najczęściej zdecydowanie za szybko.

Babcia Krysia powinna wciąż cieszyć się życiem, cieszyć się rodziną, żyć radością wnuczek i wnuka. Babci Krysi brakuje nam każdego dnia, Jej radości, poczucia humoru, porad….

Tęsknimy

Wiemy, że patrzy na nas z nieba, wraz z PraBabcią Anią, lecz zdecydowanie chcielibyśmy mieć Je obie przy naszym boku na ziemi.

Side bar