28 Lut 2015
Bardzo interesujące dla KIBICA

L I C Y T A C J A  Z  M E G A K O S Z U L K Ą

Znamiennym jest fakt, iż podpis również złożył Kamil Grosicki, który w tym spotkaniu bardzo pechowo złamał rękę…
Doceńcie poświęcenie. ZAPRASZAM

14 przedmiotów wylicytowanych, niesprzedane wracają do gry.

Ostatnie godziny aukcyjne

Ta odsłona aukcyjna niebawem się kończy. Zachęcamy do licytacji wybranych gadżetów 🙂 LINK DO AUKCJI

 

Aktywy Samorząd 2015

Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku.

W 2015 roku, z uwagi na ograniczenia w finansowaniu ze środków PFRON wydatków inwestycyjnych, realizowanych będzie 7 z 11 zadań przewidzianych w pilotażowym programie „Aktywny samorząd”, tj. następujące formy wsparcia:

Moduł I:

  • Obszar A Zadanie 2 – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
  • Obszar B Zadanie 2 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
  • Obszar C Zadanie 2 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
  • Obszar C Zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
  • Obszar C Zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),
  • Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego),

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

W przypadku pojawienia się możliwości zwiększenia środków inwestycyjnych na realizację programu, Zarząd PFRON może skorzystać z zasady wyrażonej w rozdziale VII ust. 6 programu, która pozwala modyfikować dokument pn. „Kierunki działań (…)”, co pozwoli w terminie późniejszym uruchomić realizację kolejnej formy/ kolejnych form wsparcia.

Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków o dofinansowanie ustala Realizator programu (samorząd powiatowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Wnioskodawcy).

Termin zakończenia przyjmowania wniosków wypada, w przypadku:
Modułu I – dnia 30 sierpnia 2015 r.
Modułu II:

– dnia 30 marca 2015 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2014/2015),

– dnia 30 września 2015 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2015/2016).

Więcej informacji na stronie: www.pfron.org.pl w dziale: KOMUNIKATY (data publikacji 03.02.2015).

13 Lut 2015
Aukcje charytatywne ODSŁONA

Ruszyła kolejna edycja AUKCJE CHARYTATYWNE DLA ARTURKA.

Portal allegro.pl przygotował nową podstronę, na której zamieszczamy dedykowane aukcje naszemu Synkowi. Środki ze sprzedaży transferują na Jego subkonto we Fundacji Złotowianka i są pożytkowane na rehabilitację, w szczególności na turnusy rehabilitacyjne.

Zapraszam do licytacji.

LINK DO AUKCJI

09 Lut 2015
TKWM Śląsk Wisełka Lechia Gdańsk

Podziękowania ślemy do Anglii – Przyjaciele z LGFT przywieźli medalowe trofea oraz superowskie aukcyjne prezenty dla Arturka.

Wszystko to przy okazji turnieju kibolskiego w piłce nożnej zorganizowanej przez polskich emigrantów mieszkających na Wyspach skupiających się przy Fan Clubie Lechii Gdańsk England (LGFCE).

Nasi zawodnicy zajęli zaszczytne pierwsze miejsce. Wraz z medalami i pucharem przywieźli ze sobą prezenty dla naszego Synka. Gadżety kibolskie zostały zebrane i przekazane na aukcję charytatywną.

Dzięki LGFCE – kolejny raz!!!

07 Lut 2015
„Twardy” koniec tygodnia

 

Jak zapowiadaliśmy, tydzień skończył się twardo 🙂 Obie nogi Arturka zostały uzbrojone w grubą warstwę gipsu – i to na trzy tygodnie. Oj nie obyło się bez płaczu i wylewnego żalu, nieprzyjemne doświadczenie. Mamusia czuwała i uspokajała.

Poza małymi komplikacjami z produktem, pan doktor z cierpliwością i precyzją przygotował Arturka do kolejnego etapu rehabilitacji. Szpital w Dzierżążnie ma bardzo świetną kadrę lekarską, dlatego cieszymy się, iż objął opieką swojego następcę tronu 🙂 W domu byliśmy przed 22.00, zmordowani emocjami, podróżą oraz rozwijającą się chorobą wirusową, równocześnie udaliśmy się do snu.

Dziś noszony na rękach, co Mu się bardzo podobało, ze względu na schnięcie gipsu. Od jutra stawiamy pierwsze kroki.

Teraz Arturka czeka nauka chodzenia z dużym obciążeniem. Gips jest biały, bez emocji, ale pewni jesteśmy, że Ciocia Klaudia, która zaopiekuję się Gipsowym_Księciem przez pierwsze dni nauki, wniesie wiele kolorytu na tej powierzchni. I oczywiście koleżanki i koledzy z przedszkola popiszą się wena twórczą.

ps. Przy okazji gratulujemy naszym Przyjaciołom z LGFT i UNII Tczew pierwszego miejsca w prestiżowym turnieju piłkarskim w Manchester.

05 Lut 2015
Po drodze czekały nakrętki

Wracając z Gdyni wstąpiliśmy do Morskich Przedszkolaków, od których odebraliśmy 60kg nakrętek. Dzięki Mali Przyjaciele 🙂

05 Lut 2015
Medyczny początek lutego

Medycznie rozpoczął się luty. Odwiedziliśmy Dr n. medycyny Rafało Rafało Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne REVIMED. Pomimo, że jest wybitnym neurologiem, skierowaliśmy do niego kroki Arturka, jako do doskonałego chiropraktyka. Synek ma problemy z bioderkiem, które przekręca delikatnie miednice i noga nie jest stawiana prawidłowo. Do tej pory „zabieg” ten robił specjalista z Zabajka 2. Wszystko trwało 15 min, na podleczenie załapał się również tata:)

Wczoraj natomiast udaliśmy się do Gdyni, gdzie swój oddział otworzyło Vigo jeden z największych w Europie podmiotów zajmujących się zaopatrzeniem ortopedycznym wykonywanym na miarę. Do tej pory w Warszawie, od wczoraj na Pomorzu będą Arturkowi przygotowywali Ortezy. Wartym przypomnienia jest fakt, iż dzięki Dobroczyńcom datkujący w czasie akcji Zbroja dla Rycerza na portalu siepomag.pl zebraliśmy potrzebna kwotę. Odbiór datowany jest na około 3 tygodnie.

W tym czasie Arturek przyodzieje tymczasową zbroje – gipsy.

Side bar