Aktualizacja Video

Dodałam filmik, z dzisiejszych urodzin babci Krysi. Forma Arturka rośnie 🙂

27 Maj 2012
Z wojaży

Rodzinka wróciła z wojaży w wielkopolsce po 14 dniach 🙂  Intensywne ćwiczenia zakończone. Cudownie być w domku. Pobyt był bardzo udany, zarówno pod kątem rehabilitacji, jak i organizacyjnym. Duży wpływ na to miała pogoda i oczywiście kadra oraz inni rodzice uczestniczący w turnusie. Tym razem było między_narodowo: z Norwegii, z Austrii, z Anglii. Profesjonalne podejście i świetni rehabilitanci to najważniejsze atuty Zabajka_2. Poza tym miasto Złotów jest bardzo przyjemne. Z pewnością tam wrócimy. Od jutra wracamy w normalny tryb tygodniowy, czyli …. rehabilitacja. Ciężki to żywot Arturka. Jesteśmy z niego dumni, że godnie to znosi. Jest coraz lepiej.

25 Maj 2012
100 kg nakrętek już w skupie

Dzisiaj zawiozłem zebrane nakrętki do ich nowego domu 🙂 Znajdują się tam gdzie być powinny i czekać będą na przetworzenie. Waga zebranych surowców zaskoczyła mnie najbardziej – oddałem 100kg. Dziękujemy wszystkim i przypominamy, iż akcja ta trwa nadal i trwać będzie, więc odkładajcie nakrętki i przekażcie jej nam. Chętnie podjadę osobiście, aby je odebrać.

25 Maj 2012
Uczniowie z SP 5 obdarowani

Uczniowie szkoły nr 5, którzy uczestniczyli w meczu Lechia – Polonia Warszawa, przy okazji Mikołajek 2011 oraz wyróżniający się sportowcy wybrani przez Dyrekcję zostali obdarowani szalikami w specjalnej fan clubowej edycji. Jest to prezent od Mirka, naszego Przyjaciela, który pakiet zakupowy 100 szt przeznaczył dla młodzieży z tczewskiej szkoły za ich wspaniałą postawę, zaangażowanie i świetną zabawę na trybunach w czasie wspomnianego meczu piłkarskiego. Dla nas to osobista sprawa, gdyż przedsięwzięcie to jest związane z pomocą w rehabilitacji dla Arturka. Szaliki „trochę” leżakowały w domu, ale właśnie teraz nadeszła odpowiednia chwila, gdyż koniec zajęć szkolnych to dobry czas na podsumowanie roku.

21 Maj 2012
21.05.2012

Ostatni weekend spędziłem z rodzinką z Złotowie. Odwiedziłem ich w ośrodku rehabilitacyjnym Zabajka 2, gdzie jego Wysokość aktualnie przebywa  z mamusią. Telefonicznie podzieliłem się spostrzeżeniami z Przyjaciółmi i napiszę konkluzję, że szczęście dla Arturka, który jest pod opieką tak wspaniałego personelu, zarówno rehabilitantów, jak i osób zarządzających i opiekujących się obiektem. Polecam z pełną świadomością osobom szukającym pomocy dla siebie lub bliskich tą lokalizację. Jako, że przebywałem na terenie w sob i nd skorzystaliśmy na wolnym czasie Arturka w tą przepiękną pogodę. Oczywiście nie oznacza to „leniuchowania”, więc napiszę raczej – czasie mniej obłożonym rehabilitacją. Generalnie zabawa w piasku, „przybrzeżne” pływanie rowerkiem, chodzenie, głupotki a przede wszystkim karmienie kucyków – to zajęcia rekreacyjne naszej rodziny 🙂 Przyznaję, że 1,5 dnia tam spędzone dało mi w kość. Chwała dla Ani, że z takim spokojem i siłą znosi każdy dzień. Ci co osobiście znają Arturka wiedzą, że jego współpraca zależy tylko od niego i trzeba trafić w aktualne chęci, a „cierpliwość” w okazywaniu niezadowolenia bije rekordy czasowe 🙂  Zgodnie z przewidywaniami Synek coraz śmielej i chętniej poczyna sobie w kontaktach z innymi dziećmi. Nawet nawiązała się, hmm przyjaźń to za duże słowo, ale nazwa nić porozumienia na płaszczyźnie polsko-niemieckiej jak najbardziej jest zasadna. Nic tak nie scala jak błotne zabawy. Zresztą wspomnę, iż renoma ośrodka przyciągnęła dzieci z Norwegii, Anglii i Niemczech. Istne międzynarodowe towarzystwo. Rozpoczęty dzisiaj tydzień będzie jeszcze bardziej wymagający. Trzymam za nich kciuki.

21 Maj 2012
Dawid Zapisek pilnie potrzebuje pomocy

Ludzie mają różne marzenia. Chcą wygrać milion w Lotto, kupić nowy samochód, zadać maturę, awansować …
Dawid Zapisek marzy, by nie …. umrzeć przed EURO 2012
Niespełna 14-letni, nieuleczalnie chory na rdzeniowy zanik mięśni Dawid Zapisek chciałby spotkać się z piłkarzami reprezentacji Hiszpanii
Polecam wzruszajacy artykuł na łamach Dziennika Bałtyckiego:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/577397,dawid-zapisek-marzy-o-euro-2012-i-spotkaniu-z-hiszpanska,1,id,t,sa.html?cookie=1
[ARTUREK_CHARYTATWYNIE] organizuje specjalną, wyjątkowo aukcję, aby pomóc swojemu starszemu koledze.
Szanowni Państwo!
Zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w licytacji, której dochód przeznaczony jest na zakup Koncentratora tlenu dla DAWIDA ZAPISKA. Koszt tego urządzenia to 14 200,00 zł
W pomoc dla młodego kibica zaangażowali sie m.in. Prezydent Paweł Adamowicz, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk i wielu prywatnych darczyńców.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2363092739 link do aukcji

17 Maj 2012
Zabajka 2 po raz 2

Obecnie Ania i Arturek przebywają w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci ZABAJKA 2 w Złotowie. To drugi pobyt w tym roku. Ogromnie się cieszymy, że finanse pozwoliły na wykorzystanie kolejnej szansy uczestnictwa w turnusie pod okiem fachowców. Dla naszego Synka to duża szansa na przyszłość. Będziemy starali się o jak najczęstsze wizyty w Złotowie. Już pierwsze dni pokazały, że praca jest owocna. Jak zwykle Arturka czekają intensywne zajęcia przez cały pobyt, który kończy się 27.05.2012r Do zaplanowanego grafiku dochodzą 4x spotkania z Muzykoterapii i Dogoterapii oraz zajęcia dotatkowo wykupione.

13 Maj 2012
13.05.12

Młody Król pogrążony w śnie. Od jutra czeka go kolejna, intensywna porcja ćwiczeń: 14-dniowy cykl treningowy. Zabajka_2 ponownie gościć będzie Arystokratę 🙂 To druga wizyta w tym ośrodku. Udała się dzięki Waszej pomocy. Dziękujemy.

10 Maj 2012
U Cioci i Wujka :)

Skorzystaliśmy z zaproszenia Wujka i Cioci do odwiedzin w ich posiadłości i wspólnego grillowania. Spędziliśmy bardzo miło czas. W szczególności zadowoleniem tryskał Królewicz, pomimo, że kapryśne kurki i pieski nie zajadały się serwowanymi przez niego przysmakami z trawy i zielska 😉 Otoczony wianuszkiem fanek – Tatianką i Beatką – „woził się” rowerkiem po podwórku, celebrował w piaskownicy, lecz najchętniej karmił drób i zaczepiał pieski – wyjątkowo upodobał sobie dwukrotnie większego od siebie. Rodzinne spotkanie było okazją nie tylko dla nas do obcowania z najbliższymi, ale też dla najmłodszych do wspólnej zabawy. Cieszymy się, że w zachowaniu Artura następuje widoczna poprawa w kontaktach międzyludzkich. Śmiem nawet stwierdzić, iż okres wiosenno-letni będzie przełomowy dla jego rozwoju. Mamy nadzieję, że na jesień pojawi się tego potwierdzenie.

Side bar