02 Sie 2018
Hipoterapia w Hucułku

Ostatnie zajęcia  przed urlopem odbyły się w Hucułku w Szczerbięcinie. Hipoterapia tam jest najlepszą z najlepszych. Czas na odpoczynek. Więcej na filmie

18 Lip 2018
Nakrętki „szczęśliwe” na skupie :)

Kochani, przypominamy, iż nieprzerwanie zbieramy zakrętki.

Niedawno oddaliśmy 520kg, dzisiaj zaś 460kg :):):) Pomagajcie Arturkowi i chrońcie środowisko 🙂

Pomagając nam wpływacie korzystnie dla zdrowia Arturka, bowiem z ich sprzedaży finalizujemy rehabilitację. Ponadto chronicie środowisko, bowiem firmy recyklingowe zakupione nakrętki przerabiają na surowiec wtórny, z których powstają kolejne nakrętki, opakowania, rury PCV itp.

13 Lip 2018
Biegowe Święto WISŁY w Tczewie CHARYTATYWNIE dla Arturka

Nie stajemy, lecz wciąż biegniemy – Arturek będzie sprawnie chodził.

Jest nam niezmiernie miło Państwa poinformować, iż tegoroczne święto Wisły w Tczewie, poza emocjami sportowymi, dostarczy realną pomoc finansową dla Arturka na Jego rehabilitację. Organizatorzy bowiem przekażą 5 zł od każdego zapisanego zawodnika oraz umożliwią przeprowadzenie zbiórki publicznej przez Fundację Złotowianka.

Na bieżąco będziemy informowali o szczegółach, lecz już dziś zachęcamy do udziału – 9 września 15:00 – zapisy na LINK: ELEKTRONICZNE ZAPISY TCZEW 

 

10 Lip 2018
Kolejne ortezy odebrane.

Dzisiaj z VIGO Ortho w Gdyni odebraliśmy nowe ortezy. Masakrycznie długo to trwało i ubolewamy, iż Arturek tyle czasu chodził bez nich, czego efektem jest pogorszenie chodu.

 

10 Lip 2018
Drzewko życia

Najsłodsze wiśnie na działce Dziadka, ma drzewko … Arturka 😉 Posadzone przez Tate w roku urodzenia naszego Królewicza przynosi doskonałe owoce.

Znamienne jest, że początkowo nie rokowało tak dobrze, ale daliśmy szansę.

I oto teraz się odwdzięcza 🙂

 

03 Lip 2018
Wakacje w pełni

Wakacje w pełni, Arturek wolny czas spędza na półkolonii w szkole podstawowej nr 5 w Tczewie. Zaskakująco dużo atrakcji dla Dzieci przygotowali opiekunowie, wycieczki, spacery, zabawy, zajęcia ekologiczne i oczywiście „basen and morze” :):):) Cudownie.

Ze względu na niepełnosprawność towarzyszu Mu Pani Agnieszka, która była Mu także towarzyszką w roku szkolnym – sami dobrzy znajomi 🙂

Oczywiście trwa rehabilitacja. Od niej nie ma wakacji począwszy od 6 miesiąca życia. Dziś po półkolonii zajęcia behawioralne w Instytucie Nauk Stosowanych, a także hipoterapia w Hucułku.

Arturek zmęczony, ale bardzo szczęśliwy czeka na jutrzejszy dzień – jest basen…. yupi.

 

27 Cze 2018
Arturek ukończył I klasę w SP10

Arturek ukończył pierwszą klasę w Szkole Podstawowej Nr 10 z Oddziałam Integracyjnymi w Tczewie. Otrzymał wyróżnienie za baaaardzo aktywny udział w zajęciach logopedycznych z Panią Lucynką. Wręczył bukiety kwiatów Paniom Iwonom :), wcześniej zaś pięknego słonecznika otrzymała Pani Agnieszka.

Arturkowi żal rozstawać się z Panią Iwoną I., bowiem to był Jej ostatni rok w tejże szkole. Życzymy powodzenia w dalszej pracy zawodowej.

Teraz czas na wakacje:)

Oczywiście praca rehabilitacyjna nieprzerwanie trwa nadal.

27 Cze 2018
27 czerwca 2018

Nowe ortezy coraz bliżej 🙂 Straaaasznie długo to idzie, ale już tylko tydzień do odbioru. Po przymiarce okazało się wszystko ok, więc ortezy wróciły do fabryki na ostatnie wykończenia.

07 Cze 2018
Paweł Mej z rekordem Polski

Dziś oficjalnie Biuro Rekordów potwierdziło informację, iż Paweł Mej ustanowił rekord Polski – Największy dystans pokonany boso w ciągu 24h. Dodamy, iż cały czas nasz Przyjaciel biegał z flagą.

Przypomnijmy, że 1-2 maja 2018r na Stadionie Energa Gdańsk z okazji Dnia Flagi wspomniany Paweł Mej punktualnie o 12:30 spod Fontanny Neptuna w Gdańsku rozpoczął bieg na boso po rekord. Zakończył go nazajutrz na stadionie o … 12:30 w towarzystwie eskorty Bad Company Polska Gdańsk&Olsztyn i rzeszy fanów.

Wyczyn ten był częścią akcji charytatywnej dla Arturka – BIEGAMY BY INNI MOGLI CHODZIĆ zorganizowanej przez kibiców Lechii skupionych wokół PUB Wolne Miasto z Gdańska.

PAWEŁKU… G R A T U L U J E M Y!!!

06 Cze 2018
Wolne Miasto PUB

W głównych mediach szykanowań KIBOLI pod dostatkiem, ICH akcje charytatywne pokazują zaś tylko lokalne stacje. Pomoc stricte Jednej osobie jest mniej popularna, niż show za grube PLN
Na szczęście dla Arturek Rosa KIBOLE z Wolnego Miasta się tym nie przejmują i „a my swoje…”
Spontaniczne akcje z czasem ustają, ale w przypadku Biało-Zielonych Fanatyków jest Plan. I ten plan działa… TA POMOC PRZYNOSI REZULTATY. Dziękujemy