31 Mar 2018
Wesołych Świąt WIELKANOCNYCH

Życzenia składamy przyjemnych świąt Wielkanocnych, spokoju i relaksu.

I złapcie obładowanego prezentami Zająca:)

01 Mar 2018
Ambasador Biegów PAWEŁ MEJ Bosy Biegacz

Paweł Mej – polski Forrest Gump

Bardzo ciekawy artykuł sprzed lat, ale nieprzerwanie aktualny: https://www.runners-world.pl/ludzie/Bosy-Biegacz

Nasz Ambasador zaszczyci swoim udziałem majowe wydarzenie i co najważniejsze ustanowi rekord Polski z wpisem w księdze Guinnessa w biegu 24-godzinnym boso. Start będzie miał miejsc spod gdańskiego Neptuna na ul. Długiej o godzinie 12:30 1 maja br.

25 Lut 2018
Wizyta w Instytucie Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie

Po długim czasie, na Instytut Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie. Arturek jest pod opieką poradni genetycznej. Pojechaliśmy na zaproszenie Pani Doktor prowadzącej, celem wykonania badań uzupełniających, które miały przybliżyć nas do informacji w sprawie problemów Arturka.

Po konsultacji lekarskiej w obecności drugiego lekarza, podjęli decyzje o braku wykonania zamierzonego badania, gdyż bezsprzecznie wykluczyli ten zespół chorobowy.

Jedynym skutecznym sposobem poznania problemu jest Sekwencjonowanie całego eksomu (WES, ang. whole-exome sequencing), czyli badanie nacelowanym na poznanie sekwencji części kodującej ludzkiego genomu, zwanej eksomem, który zajmuje ok. 3% ludzkiego genomu. W naszym genomie jest ok. 22 000 genów, które składają się łącznie ze 180 000 eksonów.  Wiadomo, że większość wariantów genetycznych odpowiedzialnych za występowanie chorób zlokalizowanych jest właśnie w eksonach lub w ich bliskim sąsiedztwie. Stąd sekwencjonowanie eksomu wydaje się być skuteczną i stosunkowo tanią metodą analizy genomu w poszukiwaniu patogennych zmian.

Czekamy na „wezwanie” do ponownego przyjazdu.

18 Lut 2018
W Hucułku po raz pierwszy w tym roku

Hucułek w Szczerbięcinie Ośrodek hipoterapii po raz pierwszy w tym roku gościł Królewicza, który dosiadł swojego ulubieńca Amigo.Ta zgrana para od lat spotyka się w tym miejscu i świetnie do siebie pasują.

FILM

09 Lut 2018
Gipsy OUT! NOW! :)

Męka dobiegła końca, cierpienie Arturka widoczne po zdjęciu gipsów, bowiem na lewym podbiciu /na które wciąż narzekał i spać przez to Mu było ciężko/ są mocne zaczerwienienia. To świadczy jednak o potrzebie tego typu wspomagania rehabilitacji – Arturek wręcz wyskoczył z kliniki w szale radości, dumny ze swoich biegowych umiejętności 🙂

Teraz rehabilitacja podwójna i ortezy będą podstawą podtrzymania tej tendencji. Sami widzicie – przydomek ARTUREK SILNY – nie wziął się z fusów.

Zwycięży!!!

07 Lut 2018
Zimowy szał

Kto zabroni zagipsowanemu Arturkowi do korzystania ze śniegowych przyjemności? Niiiikt 🙂 Biało, zimno i wspaniale. Nie ma jak spędzić miły wieczór i to w świetnym towarzystwie Przyjaciółki Juleczki. Do następnego razu.

 

07 Lut 2018
Kilogramy nakrętek

Punktualnie o 14:00 nakrętkowym wozem bojowym firmy Auto Wit Kujach odwieźliśmy 390 kg nakrętek. Zmagazynowane w wielkich workach oczekują na przetworzenie.

 

05 Lut 2018
Incydent na facebook_pl

Fatalna administracja facebook_pl zablokowała Wolontariusza publikującego sprzedaż charytatywną KALENDARZA_2018 dla niepełnosprawnego Arturka. LUDZIE… tam pracujący. Reklamy nawet w messenger, a blokujecie TAKIE informacje?

03 Lut 2018
Paweł Mej BOSY BIEGACZ ustanowi rekord POLSKI!!!

 

… a jaki to będzie rekord???

już wkrótce