14 wrz. 2021
Info medyczne

Dzisiaj „urlop” medyczny 🙂

Minęły 3 miesiące, stąd wizyta Arturka na Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej Szpitala w Dzierżążnie, stąd dzisiejszy zabieg toksyna botulinową. Wstrzyknięty preparat w łydki ma na celu obniżenie napięcia mięśni i usprawnienie chodzenia i stabilizacji. Zabieg jest bolesny, dlatego poza znieczuleniem miejscowym wcześniej podany jest preparat „lekko usypiający”.

Kolejny przystanek miał miejsce w Gdańskim oddziale Visus  Poradni Okulistycznej. Dlaczego tam? Ponieważ nie miejsce, a lekarz jest najważniejszy … Wcześniej jeździliśmy po województwie za ortopedą  dr Biegańskim, dziś byliśmy w Gdańsku, bowiem tam przyjmuje dr H. Nawrocka. ps. Okulary zamówione 🙂

Na koniec odwiedziliśmy nowego nakrętkowego_zawodnika z Drużyny Arturka – Energa OZE z Pruszcza Gdańskiego. Ależ My mamy EKIPĘ wspaniałą!!!

10 wrz. 2021
Powrót do szerokiej rehabilitacji

Wakacje i „leniuchowanie” oficjalnie zakończone, czas na ciężką, ale jakże efektywną pracę. „Leniuchowanie” w przypadku Arturka, to przekorne określenie, bowiem letnią przerwę szkolną zaczął od … turnusu,. Podczas ich trwania także nieprzerwanie uczęszczał na część zajęć.

Teraz jednak wraca regularność i szerszy zakres, zarówno tych szkolnych terapii, jak i prywatnych.

20 lipiec 2021
Turnus …o yeah
Wrócił Król, niech żyje Król 💪 Efektywny turnus rehabilitacyjny zakończona pełnym sukcesem rehabilitacyjnym, czas na wakacje. Kolejny letni przełom Arturka 🙂
Serdecznie DZIĘKUJĘ za pomoc, która umożliwia uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych.
Koszt: 8400,00 zł
04 lipiec 2021
Kolejne badania genetyczne

Mamy to! Po trzech latach czekania na włączenie Arturka do programu badawczego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie we czwartek (01.07.) została pobrana krew Królewiczowi celem badania genetycznego WES.

Co to znaczy? Badanie WES to sekwencjonowanie części kodujących wszystkich znanych (ok. 23 tysięcy) genów człowieka.

A po co to? Tak naprawdę do dziś Arturek nie ma określonej 100% przyczyny swojej choroby i problemów z nią związanych, dlatego nieprzerwanie wraz ze specjalistami próbujemy znaleźć odpowiedź. Wykonanie badania to szansa na postawienie odpowiedniej diagnozy, na wdrożenie skutecznego leczenia, na przewidzenie postępu danej choroby lub na jej cofnięcie dzięki podjętej terapii czy na określenie ryzyka wystąpienia schorzenia wśród członków rodziny.

Przy okazji korzystając z dobrodziejstwa Polskiego Bonu Turystycznego, zostaliśmy w Warszawie przez trzy dni. Piękna jest nasza stolica, jak i cała Polska 🙂

 

27 czerwiec 2021
Koniec IV klasy

Zakończył się ten dziwny rok szkolny. Podsumowujące Arturek spędził w szkole wraz z całą klasą raptem 1,5 miesiąca. Na szczęście mógł korzystać z lekcji indywidualnych w szkole z nauczycielem wspomagającym, bowiem zajęcia online nie szły mu w ogóle.

Mamy nadzieję, iż od września wróci normalność lekcyjna. Do zobaczenia w Vb SP 10 Tczew 🙂

 

18 czerwiec 2021
Nakrętki Dla Zdrowia – akcja trwa
Dwu-dniowe on tour Nakrętkowe 💪to około 250kg
O września dalej zbieramy w szkołach i przedszkolach 🙏
Dzięki im.
🤜Katolik Tczew szkoła Podstawowa Rokitki
31 Maj 2021
Turnus rehabilitacyjny w Zabajka 2 w Złotowie po … 7 miesiącach

Jak ciężki jest czas pandemii, widać w wielu aspektach życia, także w tej rehabilitacyjnej. Arturek uczestniczył w wyczekiwanym turnusie w Zabajka 2 w Złotowie po ponad 7-miesięcznej przerwie.

Dawał z siebie wszystko 🙂 Wyraźnie brakowało Mu tych zajęć, a widząc jaki mają pozytywny wpływa na Jego rozwój ciężko i sumiennie pracował. Także wyjątkowo dużo udzielał się … towarzysko.

Jeden z najlepszych turnusów w Jego życiu.

Dziękujemy serdecznie za umożliwienie uczestnictwa, bowiem całość 7600,00 zł została sfinalizowana z 1%.

 

14 Maj 2021
Kolejna terapia toksyną botulinową … i Three-day on tour…

12 maja br ponownie odwiedziliśmy szpital w Dzierżążnie na oddziale rehabilitacji dziecięcej, aby Arturek miał zabieg toksyna botulinową, która znacznie usprawnia Jego chód i stabilizację. Wszystko poszło perfekcyjnie, a po zabiegu wciąż otumaniony znieczuleniem i wymagający noszenia na rękach przez Tatę, Arturek konicznie musiał zamienić kilka słów z Jezuskiem w szpitalnej kaplicy.

Nazajutrz pojechaliśmy odebrać nowe ortezy wraz z obuwiem (4 tyś zł) do Gdyni. Ortho VIGO przygotowuje Arturkowi ten specjalistyczny komplet od początku. Zawsze jesteśmy zadowoleni z obsługi i jakości produktu, co jest mega ważne, bowiem korzystać będzie z niego przez prawie rok.  Po uwolnieniu napięcia z nóg, ortezy w znacznym stopniu usprawnią Arturka.

Wszystko zaplanowane super ułożyło się w czasie, bowiem od niedzieli zaczynamy kolejną „przygodę” w Zabajka 2.

W czasie ww podróży odbieraliśmy zebrane dla Arturka nakrętki z Wiśliny, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku i Przedszkola Jarzębinka w Tczewie.\

Takie Three-day on tour…

28 kwiecień 2021
DZIĘKUJĘ
Kochani, serdecznie Dziękuję🙏 za Wasz 1% z przeznaczeniem na moją rehabilitację. Obiecuję, że skrzętnie skorzystam z pomocy👈
Jestem SILNY💪.
👉W ten wirtualny sposób chcę uścisnąć dłoń Każdemu z WAS i osobiście podziękować.
Najlepszą inwestycją jest wkład w zdrowie – DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚCIE MOIMI PRZYJACIÓŁMI❤💚❤💚
10 kwiecień 2021
Hipoterapia

Od wielu lat Arturek korzysta z zajęć hipoterapii w Ośrodku Hucułek w Szczerbięcinie.

Dziś po krótkiej przerwie covidowej wrócił na zajęcia. Po raz pierwszy dosiadł jednego z większych koni – DOPINGA.

Obaj przypadli sobie do gustu 😉

Side bar